iPhone 7 ve Note 7 5 Farkı

Akıllı telefon dünyasının en büyük 2 firması hiç kuşkusuz iPhone ve Samsung firmalarıdır. Birbirleriyle sürekli bir rekabet içinde olan bu firmalar sürekli geliştirdikleri teknolojileri ve tasarımlarıyla büyük bir yarış halindedirler. Birbiri peşi sıra çıkarttıkları yeni ürünlerle kullanıcıların beğenisini kazanmaya çalışan bu iki üretici son çıkarttıkları modellerle yine telefon sektöründe çok konuşulacaklar. İphone yeni amiral gemisi iPhone 7 ile Samsung’un en sevilen serilerinden olan Note serisinin son modelini sizler için karşılaştırdık ve en belirgin 5 farkı inceledik.

Ekran boyutu olarak iki model arasında oldukça büyük bir fark bulunuyor. İphone 7 kendi modelleri içinde büyük bir ekrana sahip olsa da 4,7 inçlik ekranıyla note 7’nin yanında oldukça ufak kalıyor. 5,7 inçlik ekranıyla note 7 geniş ekran sevenlerin ilk tercihi olabilir.

Ekran çözünürlüğü iphone modellerinde her zaman geri planda olan bir özelliktir. Sahip olduğu 750 x 1334 pixel çözünürlükle note 7’nin bir hayli gerisinde gözüküyor. Öyle ki note 7 1140 x 2560 pixel çözünürlüğü ile far yaratıyor.

Dâhili hafızalara bakıldığında yine iphone’un geride kaldığı ve note 7’nin ön plana çıktığı görülüyor. Iphone 7 32, 128 ve 256 GB hafızaya sahip üç farklı modelle üretilirken hafıza kart desteği bulunmuyor. Note 7 ise 64 GB dâhili hafıza ve 256 GB’a kadar kart desteği sunuyor.

İki model arasındaki en belirgin fark tabi ki kullandıkları işletim sistemleri. Iphone İOS işletim sistemine sahipken note 7 çok daha fazla kullanıcı tarafından kullanılan Android işletim sistemini tercih ediyor.

Telefonların en büyük sorunlarından olan pilleri de iki model arasında farklılık gösteriyor. Note 7 taşıdığı 3500 mAh’lik bataryasıyla göz doldururken Iphone 7’nin sahip olduğu 1960 mAh’lik batarya geride kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir