Android N Nasıl Kurulur?

Uzun sürelerden beri, akıllı telefon ve tablet piyasasın lideri konumunda olan Android, uzun bir süreden beri akıllı cihazlar için yeni bir güncelleme getirmemişti. Android için çıkan en son sürüm olan 6.0 yani Marshmallow güncellemesi bile henüz çoğu telefona gelmedi. Hatta Android 6.0 Marshmallow sürümünün indirilme oranı, akıllı cihaz kullanıcıları tarafından yüzde 2 seviyesini bile geçememişti. Android yazılım geliştiricileri, Android 6.0 Marshmallow sürümünün bu başarısızlığı ve akıllı cihaz kullanıcılarının yeni sürüm istemesi üzerine henüz ön izleme aşamasında olan Android N, yani Nougat sürümünü halka duyurdu.

İçerisinde stabilizasyon gibi daha birçok yeniliğin de getirildiği Android N sürümünü, Android Beta programına katılan tüm herkes ücretsiz bir şekilde akıllı cihazlara indirecek ve henüz beta aşamasında olan bu güncellemeyi kullanabilecek. Android beta programı ne diye soracak olursanız, android beta programı, henüz halkın kullanımına tam olarak sunulmadan gönüllüler tarafından indirilen güncelleştirmelerin içerisindeki hatayı bulmaya yönelik gerçekleştirilen projenin adıdır. İsteyen herkes, gönüllü bir şekilde bu projeye katılabilir ve Android’in geliştirilmesine katkıda bulunabilir. Lafı daha fazla uzatmadan, Android N nasıl kurulur? Bunu açıklayalım.

 

Öncelik ile eğer akıllı telefonunuza Android Nougat sürümünü yüklemek istiyorsanız, telefonunuzun bunu destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz gerek. Eğer desteklemiyor ise bu yazının devamını okumanıza gerek yok. İlk olarak Android beta programına kayıt olmanız gerekmekte. Kayıt olmak için bu adresi kullanabilirsiniz; https://goo.gl/om4JZL Ardından kaydınızı oluşturduğunuz sitede, karşınıza gelen Android N indirme butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık bir gün sonra ise Android Nougat beta sürümü akıllı cihazınıza yüklenmiş oluyor. Bundan sonrası ise basit, gelen güncelleştirmeyi aktive edebilmek için telefonunuzun sistem güncellemeleri kısmından gelen güncellemeyi seçmeniz, Android Nougat beta sürümünü başarılı bir şekilde yükleyebilmeniz için yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir